Ana SayfaOtomobilYeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de! İşte fiyatı

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de! İşte fiyatı

Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki birinci sedan arabası ve sınıfının en yeni üyesi A-Serisi Sedan, Türkiye’de yollara çıkıyor. Sınıfının standartlarını yine belirleyen yeni sedan, yapay zekâ kullanımının yanı sıra omuz, dirsek ve baş arasında ortalamanın üzerindeki geniş iç yeri ile dikkat çekiyor. Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan, 246.100 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla Haziran ayından itibaren satışa sunuluyor.

Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Heyeti Üyesi Şükrü Bekdikhan: “A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor.”

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan’ı Türkiye pazarına tanıtmak maksadıyla 13 Haziran tarihinde Swissotel’de bir basın lansmanı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Heyeti Üyesi Şükrü Bekdikhan, A-Serisi’nin Mercedes-Benz markasını otomotivden mobilitiye taşıyan bir seri olduğunu belirterek; “A-Serisi ile Mercedes-Benz konforu ve teknolojisini daha ulaşabilir düzeye taşıyarak her yaşı içine alan, kendimize mahsus bir kuşağı oluşturduk. A-Serisi Hatchback’in sahip olduğu üstün özellikleri sayesinde geçtiğimiz periyot premium kompakt segmentte başarılı sonuçlar elde ettik. Artık de değişimin öbür bir değerli atağı olan A-Serisi’nin sedan modeli ailemize katılıyor. A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor. Sedan araçlar Türkiye pazarında geniş bir hacme sahip. Biz de kompakt sınıftaki birinci sedan modelimiz yeni A-Serisi Sedan ile premium araba segmentindeki liderliğimizi güçlendirerek muhafazayı hedefliyoruz. Haziran ayı prestijiyle satışa sunduğumuz Yeni A-Serisi Sedan’ın 2019 yılı satışlarımızın en az %10’luk dilimini oluşturmasını bekliyoruz. Aracımızın Türkiye pazarı için başta gelen modellerden biri olacağına inanıyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz’in premium sedan dünyasına kompakt bir giriş

1997 yılında A-Serisi ile kompakt sınıfa giriş yapan Mercedes-Benz, yıllar içerisinde başlı başına bir model ailesine dönüşen kompakt sınıf modellerinden 6 milyon adet sattı. Marka, ailenin 7. üyesi A-Serisi Sedan ile eser gamını genişletmeye devam ediyor. Yalnızca Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki eser gamını genişletmekle kalmayan A-Serisi Sedan, tıpkı vakitte C, E ve S-Serisi modellerini de tamamlıyor. Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan, premium kompakt sedan sınıfının standartlarını tekrar belirliyor. Art koltuk baş uzaklığıyla sınıfının en uygun pahasını sunan araba tıpkı vakitte bilinen ve beğenilen A-Serisi niteliklerini de bünyesinde barındırıyor. Yüksek verimlilik düzeyine sahip akaryakıtlı ve dizel motorlar, S-Serisi’nden transfer edilen sürüş dayanak sistemlerinin de katkısıyla yüksek güvenlik düzeyi, sezgisel kullanıma imkân tanıyan ve öğrenme yeteneğine sahip MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi ve cümbüş sistemi bu niteliklerden kimilerini oluşturuyor.

Kendinden emin, sportif ve çağdaş tasarım

Yeni A-Serisi Sedan, yeni kuşak Mercedes-Benz modellerinin tasarım lisanına sadık bir görünüm sergiliyor. Kısa ön ve art uzantılarının da katkısıyla A-Serisi Sedan, dinamik, sportif karakterli bir kompakt sedan gövde oranlarını sunuyor. Markanın karakteristik tasarım ögelerinden biri olan uzun motor kaputunu ince dizaynlı farlar ve tekrar markanın karakteristik ön ızgarası tamamlıyor. Olabildiğince geride konumlandırılan hayat alanı ve kısa bagaj kapağı uzantısı, dört kapılı sedanın dinamik görünümünü destekliyor. Kaslı omuz çizgisi ve yan gövdedeki hareketlilik, güçlü ve dinamik görünüme katkı sağlıyor. Yan aynalar araç gövdesinde yer buluyor. İki kesimli art aydınlatma kümesi daha geniş bir görünüm sunarken A-Serisi Sedan’ın dinamizmini destekliyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan 4.549 mm uzunluğa, 1.796 mm genişliğe, 1.446 mm yüksekliğe ve 2.729 mm dingil uzaklığına sahip. Kelam konusu boyutlar geniş bir hayat alanı ve 420 litrelik bir bagaj kullanımı sunuyor. 1.024/944 mm ön/arka baş arası, 1.457/1.446 mm ön/arka dirsek uzaklığı, 1.400/1.372 mm ön/arka omuz uzaklığı ve 1.062/861 mm ön/arka bacak aralığı pahaları, şoför ve beraberindeki yolcuların rahat seyahat etmesine imkân tanıyor. Yalnızca omuz, dirsek ve baş arasıyla ortalamanın üzerinde pahalar sunmakla kalmayan A-Serisi Sedan; 944 mm ile sınıfının en uygun art koltuk baş aralığı yahut art koltuklara geçiş kolaylığı üzere üstün özelliklerle birebir vakitte kullanım kolaylığı da sunuyor. 420 litre hacimli bagaj, 950 mm genişliğe ve 462 mm’lik kilit ile art cam alt kenarını ortasındaki uzaklığıyla geniş bir yükleme girişi sunuyor.

Üstün aerodinamik yapı

Yeni A-Serisi Sedan, 0,22 Cd’lik rüzgar sürtünme katsayısı ve 2,19 m2’lik ön alan bedeliyle dünyanın en düşük kıymetine imza atıyor ve böylelikle CLA Coupé’nin dünya rekoruna eşlik ediyor.

Ön far etrafının karoser kesimleriyle kusursuz birleşimi üzere arabanın burun bölgesindeki iyileştirmeler kadar, motor, gövde altı ve art aks kesimleri da dahil olmak üzere arabanın altının kaplanması da aerodinamik optimizasyona katkı sağlıyor. Lastiklerdeki hava akımını güzelleştirmek için ön ve art lastik spoylerleri de optimize edilirken, jant ve lastiklerde de aerodinamik tahlillere yer veriliyor. İsteğe bağlı olarak motor bölgesindeki hava akımını azaltan ve ön ızgaranın ardına yerleştirilen iki kesim bir panjur sistemi sunuluyor.

Biri dizel oburu akaryakıtlı iki motor seçeneği

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan, biri dizel ve oburu akaryakıtlı olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle donatılıyor. Akaryakıtlı cephesinde 163 BG (120 kW) ve 250 Nm tork üreten ve çift kavramalı 7G-DCT ile kombine edilen A 200 devreye giriyor. Dizelde ise 116 BG (85 kW) ve 260 Nm tork üreten motor ve çift kavramalı 7G-DCT ile donatılan A 180 d sunuluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar