Ana SayfaTeknolojiXiaomi yeni 100 W süratli şarj teknolojisini seri üretim evresine getirmeye çalışıyor

Xiaomi yeni 100 W süratli şarj teknolojisini seri üretim evresine getirmeye çalışıyor

Xiaomi, geçtiğimiz ay Weibo hesabı aracılığıyla 100 W Muhteşem Charge Turbo süratli şarj teknolojisini resmen tanıttı. Lakin, bu teknolojinin ne vakit kullanıcılara ulaşacağını açıklamadı. Xiaomi’nin kurucusu ve lideri Lin Bin, şirketin bu teknolojiyi seri üretim etabına getirmek için çok çalıştığını belirtti.
100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisi, 4.000 mAh‘lik bir pili yalnızca 17 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Bununla birlikte Bin, şarj teknolojisinin nasıl çalıştığını yahut en azından ne bekleyebileceğimiz konusunda diğer hiçbir ayrıntı paylaşmadı. Resmi tanıtım sırasında da bilgi verilmediği için yeni süratli şarj sürecinin ardındaki teknik ayrıntıyı bilemiyoruz.

Oppo’nun süratli şarj teknolojisi ile karşılaştırıldı

Daha evvel 100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisini çalışırken gösteren bir teaser görüntü yayınlandı. Paylaşılan görüntüde, ortadaki farklılıkları ortaya koymak için Oppo’nun Harika VOOC Flash Charge süratli şarj teknolojisi, Xiaomi’ninki ile karşılaştırılıyor.
Xiaomi’nin teknolojisi, aygıtı 17 dakika içinde büsbütün şarj ederken, Oppo’nunki birebir müddette yalnızca yüzde 65 şarja ulaşıyor. Redmi’nin Snapdragon 855 işlemcili yeni telefonunun bu inanılmaz süratli şarj teknolojisine sahip olacağı tarafında söylentiler var. Fakat bu bilgilerin gerçekliğine dair şimdi ortada somut bir delil yok.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar