Ana SayfaTeknolojiWi-Fi özellikli tüm Apple aygıtlarda, patent ihlali yapıldığı tez ediliyor

Wi-Fi özellikli tüm Apple aygıtlarda, patent ihlali yapıldığı tez ediliyor

Apple‘ın başı bir türlü patent davalarından kurtulmuyor. Şirket, başkan çip üreticilerinden Qualcomm ile uzun müddettir yaşadığı yasal sıkıntılarla uğraşırken, artık de Red Rock Analytics isimli bir şirket, Apple eserlerinde kendi teknolojilerinin kullanıldığı teziyle dava açtı.

Samsung’a da dava açmış

Apple Insider tarafından ortaya çıkarılan dava belgelerine nazaran Red Rock Analytics, Apple’ın müsaadesiz bir formda Wi-Fi yongaları için alıcı-verici teknolojisini kapsayan patentlerini kullandığını argüman ediyor. Tez edilen teknoloji, iPhone’lar (iPhone 4’e kadar uzanan tüm modeller), iPad’ler, Apple TV, MacBook’lar ve Apple Watch da dahil olmak üzere Apple eserlerinin  birçoğunda kullanılıyor.

iPhone XS ve XR de dahil olmak üzere yeni jenerasyon iPhone’ların da patent ihlalinde bulunduğunu argüman eden Red Rock Analytics, Apple’dan patentlerini müsaadesiz kullandığı gerekçesiyle tazminat ödemesini istiyor. Şirketin daha evvel Samsung‘a da dava açtığı belirtilirken, Apple’dan hususla ilgili bir açıklama ise şimdi yapılmış değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar