Ana SayfaSporÜnal Karaman'dan ayrılık sonrası birinci açıklama!

Ünal Karaman’dan ayrılık sonrası birinci açıklama!

Teknik direktör Ünal Karaman, Trabzonspor’dan ayrılığı sonrası birinci açıklamasını yaptı.

Başarılı teknik adam, açıklamasında Kayserispor maçı sonrasında Trabzonspor Yönetimi tarafından vazifesine son verildiğini vurguladı.

Mevzuyla ilgili konuşan lider Ahmet Ağaoğlu ise Ünal Karaman’ın ayrılığı başına koyduğunu söylemişti.

 

Ünal Karaman, açıklamasında özetle; “Kayserispor maçının ardından İdare Şurası tarafından teknik yöneticilik misyonumun sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma bildiri edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır. 1990’da tesislerinin kapısından sportmen olarak girdiğim, vakit içerisinde “Dozer Cemil” üzere ekip kaptanlığını yapma onuruna mazhar olduğum, 19 aydır teknik yönetici olarak hizmet ettiğim Trabzonspor’daki vazifemden bugün prestijiyle ayrılmış bulunmaktayım. Ahmet Ağaoğlu ve idareye, teknik takımdaki arkadaşlara, kulüp çalışanına ve tüm oyuncularıma teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.

Ünal Karaman’ın yazılı açıklamasının tamamı şu formda:

Pahalı Trabzonspor Topluluğu;

1990 yılında tesislerinin kapısından sportmen olarak girdiğim, vakit içerisinde 2019-2020 dönemine ismini veren “Dozer Cemil” üzere kadro kaptanlığını yapma onuruna mazhar olduğum, on dokuz aydır teknik yönetici olarak hizmet ettiğim Trabzonspor’daki vazifemden bugün prestijiyle ayrılmış bulunmaktayım.

Haksızlığa isyanın, mertliğin, dürüstlüğün, samimiyetin ve kadirşinaslığın tüm sokaklarına sindiği Trabzon kentinde vazife yaptığım mühlet içerisinde takviyelerini hiç bir vakit esirgemeyen başta Trabzon Valileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Liderleri ve Trabzon Emniyet Müdürü olmak üzere siyasi parti ayrımı yapmaksızın eski ve mevcut tüm milletvekillerine, kentin tüm idarecilerine ve ileri gelenlerine hassasiyetleri ve değerli dayanakları için teşekkür ediyorum.

Trabzonspor’un ulu mazisini dolduran gurur sayfalarına yenilerini eklemek için elimizden gelenin de fazlasını yapabilmek uğraşı ve anlayışı içerisinde vazife yaptığımız vakit zarfında; bana bu fırsatı sunan başta Kulüp Liderimiz Sayın Ahmet Ağaoğlu ve idaresine, teknik takımımızdaki arkadaşlarıma, kulüp çalışanına, bu kentin kıymetleri ismine forma ve arma aşkıyla yüreğini ortaya koyan, gözümün değdiği, terimi harman ettiğim, bugün öteki kadrolarda olsalar bile yüreklerinin Trabzonspor ile birlikte attığını bildiğim tüm oyuncularıma teşekkür ederim.

Yağmur, kar, fırtına demeden; gerekirse cebindeki son harçlığı harcayarak gerek iç alanda gerekse deplasmanda yanımızda olan, idman alanında veyahut tribünde hatta toplumsal hayatın içerisinde bulunduğumuz en ufak vakit diliminde bile açık ya da zımni dayanaklarını yakinen müşahede ettiğim büyük Trabzonspor taraftarına gelince…

Kayserispor maçının ardından İdare Konseyi tarafından teknik yöneticilik vazifemin sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma bildirim edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır. Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz Trabzonspor topluluğuna ziyan vereceği kanaatindeyim. Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün “Ünal Karaman”a düşen “İsmail tevekkülü ve teslimiyeti”dir. Kaideler ne olursa olsun bize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur.

Bahtiyar Vahapzade’nin dediği üzere,

“Mum şayet yanmırsa yaşamır demek,

Onun yaşamağı yanmağındadır…”

Hürmetlerimle,

Ünal KARAMAN”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar