Ana SayfaSporÜnal Karaman ile yollar resmen ayrıldı!

Ünal Karaman ile yollar resmen ayrıldı!

Trabzonspor’dan KAP’A yapılan açıklama şu halde:

 

 

Şirketimiz ile Teknik Yönetici Ünal Karaman ortasındaki 07.06.2019 başlangıç ve 31.05.2021 bitiş tarihli teknik adam mukavelesi karşılıklı olarak feshedilmiştir.
Buna nazaran, Ünal Karaman’a, bu dönem sonuna kadarki altı aylık periyotta (01.12.2019-31.05.2020) doğacak olan 2.250.000.-TL fiyatındaki ileriye dönük tüm maaşları ödenmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Hürmetlerimizle.

AYRILIK SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Ahmet Ağaoğlu’nun “oyun” eleştirisi

Harika Lig’in 16. haftasında oynanan ve Trabzonspor’un deplasmanda 1-0 kazandığı Konyaspor maçının akabinde kulüp lideri Ahmet Ağaoğlu, ekibinin oynadığı oyunu eleştirmiş ve şunları söylemişti:

“Haftalardır öne geçtikten sonra baskı yeme alışkanlığından kurtulamadık. Şayet ikinci yarı Konyaspor eline geçen fırsatlarda biraz ulu olsaydı, son tercihlerini biraz isabetli kullansalardı burada yeniden farklı bir skor çıkabilirdi. Birinci yarıda öne geçiyorsunuz, ikinci yarı uzatmalarla bir arada 50 dakika baskı yiyorsunuz. Konyaspor’un şanssızlığı diyelim. Makûs oynadığınız maçlarda da galip gelmek kıymetli bir şey; ancak bu haftalardır süren bir rahatsızlık olduğu için göze de o kadar beğenilen gelmiyor. Trabzonspor’un oynayacağı futbol bu değil. Trabzonspor yenildiği maçlarda oynadığı futbolla seyircisinden alkış alan bir ekip. Bu gerçeği unutmamamız lazım. Bu oyunu daha fazla sürdüremeyiz. Öne geçtikten sonra yediğimiz baskı Trabzonspor’a yakışmıyor.”

Ünal Karaman’dan tenkitlere yanıt: “Üzerime alıyorum”

Kayserispor maçının akabinde düzenlediği basın toplantısında lider Ahmet Ağaoğlu’nun oynanan futbolla ilgili eleştirisi hakkındaki soruyu yanıtlayan Ünal Karaman, liderin tıpkı bir taraftar üzere tenkit yaptığını belirterek şöyle söyledi:

“3 gün sonra duydum. Elbette ki üzerime alıyorum. Bu kadronun teknik sorumlusu olarak sinecek değilim. Lakin bazen bireylerin karakterleri, kimlikleri, oturdukları koltuklar, bulunduğu konumlar taraftar kimliğinin hiçbir vakit önüne geçmiyor. Her ne kadar Sayın Lider bu türlü bir tabir kullanmış olsa da lider kimliğinden daha çok vakit zaman taraftarlığını hatırlayabiliyor. Taraftar olarak tenkit yapabiliyor. Taraftarın her türlü telaffuzuna hürmet duyuyoruz, anlayışla karşılıyoruz. Sonuçta ‘taraftardır, normaldir’ diyoruz. Şayet lider olarak bir ortaya geldiğimiz ortam içinde kullanacak olursa sizler önünde söylemem fakat konuşacağımız özelde söyleyeceğim şeyler olabilir. Her taraftarın telaffuzuna yanıt verecek konumda görmüyorum kendimi. Kapalı kapılar arkasında Sayın Başkan’la her şeyi konuşuyoruz ancak anlamak istediği bahisler varsa, tekrar yanıt verip konuşabiliriz.”

Karaman’ın Trabzonspor karnesi

Kayserispor maçıyla 2019-20 döneminin birinci yarısını 32 puanla üçüncü sırada kapatan Trabzonspor, Ünal Karaman idaresinde puan olarak son 9 dönemin en düzgün puanını elde etti.

Bundan evvel 2010-11 döneminin birinci yarısını 42 puanla tepede bitiren bordo mavili takım, sonraki 8 dönemde 30 puanını üzerine çıkmayı başaramadı.

Daha evvel futbolcu olarak formasını giydiği Trabzonspor’da birinci olarak 2009 yılında sportif yönetici misyon alan Karaman, Şubat 2010’da periyodun teknik yöneticisi Şenol Güneş’ün birinci yardımcısı olarak devam etmişti.

1.5 dönemde Ünal Karaman idaresinde 70 resmi müsabakaya çıkan Trabzonspor 35 galibiyet, 18 beraberlik ve 17 yenilgi aldı ve 35 defa ağları buldu.

Karadeniz temsilcisi, geçtiğimiz dönem Harika Lig’i 63 puanla dördüncü sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi elemelerine katılmış ve sonrasında kümelere kalma başarısı elde etmişti. Bordo mavili takım Basel, Krasnodar ve Getafe’nin bulunduğu C Grubu’nu 1 puanla son sırada tamamladı ve kümeden çıkamadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar