Ana SayfaTeknolojiSamsung Galaxy Fold kesimlerine ayrıldı: Katlanır sisteme birinci yakından bakış

Samsung Galaxy Fold kesimlerine ayrıldı: Katlanır sisteme birinci yakından bakış

Samsung Galaxy Fold, firmanın birinci katlanabilir ekrana sahip telefonu ve son derece kıymetli mühendislik eseri, Weibo üzerinde paylaşılan fotoğraflarda birinci sefer kesimlerine ayrıldı.
Beş modülden oluşan ana sistem, karmaşık bir yapıya sahip. Sistemin ana maksadı telefonu açtığınızda tam düz halde tutmak, kapandığında ise kapalı tutmak olarak görülebiliyor. Bunun modülleri yakından incelendiğinde bir mekanik saat personelliği var diyebiliriz. Raporlara nazaran bu düzenek, telefonun prototipleme etaplarında tekraren yeniden tasarlanmış. 
Galaxy Fold’u parçalayan Weibo kullanıcısının aktardığına nazaran ana katlanma sistemi çok hassas pozisyonlandırmaya dayanıyor. Bunun manası, modüllerin pozisyonlarında ufak bir değişiklik bile olsa ana ekran ziyan görebilir. 
Foto Galeri | 12 Görsel Görüntüle

Büyük katlanabilir ekranın sökülmesi anlatıcıya nazaran çok kolay. Lastik üzere yumuşak olan bu ekranı kırmaktan çok fazla endişelenmenize gerek yok. Küçük ekran ise öbür bir öykü. Aktarılana nazaran bu küçük, esnek olmayan ekran modülleri sökme sırasında kırılıp modüllerine ayrılmış. 
Samsung Galaxy Fold’un iki yarısı, iki tane yassı kabloyla birbirine bağlanıyor. Aygıtın iki tarafında yer alan piller ise değişik biçimde farklı hallerde. Kapasiteler ortasında fark olup olmadığı ise maalesef anlaşılamıyor. 
Samsung bu 2.000 dolarlık “prototip” telefonunda ekran tamiri için ne kadar fiyat talep edecek daima birlikte merakla(!) bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar