Ana SayfaTeknolojiOutlook.com hesaplarının ele geçirilmesi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Outlook.com hesaplarının ele geçirilmesi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Microsoft, geçtiğimiz hafta bir Outlook.com takviye temsilcisinin, kullanıcı kimlik bilgilerini bilgisayar korsanların erişebileceği halde bıraktığını açıklamıştı. Bilgisayar korsanlarının Ocak ayından Mart ayına kadar klasör isimlerine, e-posta adreslerine ve e-posta mevzu satırlarına erişebildikleri, fakat e-posta içeriğini göremedikleri belirtilmişti. Ancak gelen haberlere nazaran durum bu türlü değil.

Durum açıklandığından daha makûs

Microsoft bu durumun şimdiye kadar kaç kullanıcıyı etkilediğini şimdi onaylamadı. Lakin, Motherboard’un haberine nazaran Microsoft bu ihlalden etkilenen kullanıcıların yaklaşık yüzde 6’sına farklı bir bildirim bildirisi gönderdi. Bu bildirimlerde de ihlalin, başta belirtildiğinden çok daha makus olduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Rapora nazaran bilgisayar korsanları Outlook.com hesaplarına 6 aya kadar erişebildiler ve bu bilgileri çalıntı iPhone’lara bağlı iCloud hesaplarını sıfırlamak için kullandılar. Microsoft bu mevzuyu kamuoyu ile paylaşmazken, kullanıcıların bu ihlalden nasıl bir ziyan gördüğü ise şimdilik büyük bir soru işareti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar