Ana SayfaOtomobilMilyar dolarlık İstanbul Park'da yarış otomobilleri yerine bisikletler yarışıyor

Milyar dolarlık İstanbul Park’da yarış otomobilleri yerine bisikletler yarışıyor

Dünyanın en büyük spor tertiplerinden biri olan Formula 1’e 7 defa konut sahipliği yapan Kurtköy’deki İstanbul Park Pisti’ne 205 milyon dolar harcandı.

2005’te açılan Formula 1 pisti, İstanbul’un 2012’de F1 takviminden çıkarılmasının akabinde Formula 1 üzere dünya çapınca bir tertibe mesken sahipliği yapamadı. 

İstanbul Park bir periyot Moto GP yarışlarına da mesken sahipliği yapmıştı. Moto GP yarışları ise son olarak 2007 yılında düzenlendi.

İstanbul Park’ta 3-4-5 Mayıs tarihlerinde V Weekend Sports fetsivali gerçekleştirildi. İştirakçilerin çok sayıda spor kolunda yarıştığı etkilikte bisiklet yarışları da büyük ilgi gördü

INTERCITY İŞLETİYOR

İstanbul Park Pisti’nin işletmesi Intercity şirkette bulunuyor. İstanbul Park’ın işletmesini alan şirket yılın büyük kısmında çeşitli tertiplere alanı canlı kılmaya çalışıyor. Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye ne vakit döneceği ise şimdi bilinmiyor.

Dün Intercity İstanbul Park 1´inci Bisiklet ve Koşu Şampiyonası yapıldı. Granfondo Marmara İstanbul Park´ın mesken sahipliğinde gerçekleşen tertip, iki farklı etapta ve iki gün sürdü. Birinci gün yarışmacılar 16 tıp atarak 85 kilometre yol yaptı. İkinci gün ise, 53 kilometre 10 çeşitte tamamlandı. Trafiğe kapalı, geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleşen yarışta, erkekler genel klasmanda Agit Salman, bayanlarda ise Dilek Sağnak birinci oldu.

İstanbul Park açıldığında uzun yıllar Formula 1 tertibinin yapılması umuluyordu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar