Ana SayfaTeknolojiInstagram’da 'like' peşinde koşanların sonu geldi

Instagram’da ‘like’ peşinde koşanların sonu geldi

 
Instagram üzerinde aksine mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, beğeni peşinde koşanların üzüleceği yeni özelliği ortaya çıkardı.

“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, gönderilerdeki beğeni sayısını kaldırmayı planlıyor. Şimdi test edilmeye başlanmayan bu özellik, kodlarda gizlenmiş bir formda ortaya çıktı.

 

Jane Wong, kodlarda gizlenen bu özelliği faal etmeyi başardı ve ekran imajlarını paylaştı. Gönderilerdeki beğeni sayısını sırf gönderiyi paylaşan kişi görecek. Öteki kullanıcılar ise sırf gönderiyi beğenen arkadaşlarının ismini görecek. Örneğin Instagram’ın şu anki halinde “Beğenenler Yusuf ve 500 başka kişi” yazan metinde “Beğenenler Yusuf ve öteki kişiler” yazacak.

Instagram, beğeni sayısını kaldıracağı özelliğin testine şimdi başlamadı. Özelliği eklemekten vazgeçmediği takdirde önümüzdeki aylarda uygulamanın beta versiyonunda testlerin başlamasını ve  birkaç ay sonra herkesin kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

DM kutusuna sticker özelliği geliyor

WhatsApp’taki sticker özelliği Instagram’a geliyor. Instagram’ın kısıtlı bir kitlede test etmeye başladığı yeni özelliğe nazaran DM’de yazışırken karşı tarafa sticker gönderebileceksiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar