Ana SayfaOtomobilHurda araçta indirim 15 bin liraya

Hurda araçta indirim 15 bin liraya

AK Parti Küme Başkanvekili Mehmet Muş, Meclise sundukları kanun teklifinin ayrıntılarını paylaştı. Kelam konusu teklifte, hurda araçta ÖTV indiriminin 15 bin liraya çıkarılması öngörülüyor.Hurda araç teşvikine yönelik yeni düzenleme Meclis'e sunuldu. Bu düzenleme ile otomotiv bölümünün canlanması amaçlanıyor.

16 YAŞ VE ÜZERİNDEKİ ARABALARA

2019 yılı sonuna kadar olmak üzere 16 yaş ve üzerindeki araba, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonları trafikten sildirirse ve bu trafikten sildirdiği aracını imha merkezlerine teslim ederse, bu kuralla ihraç edilen yahut imha edilen bu araç karşılığında yeni alacağı birebir cinsten araç için 15 bin liraya kadar ÖTV teşviki getirilecek.

TEŞVİK 5 BİN TL ARTTI

Araç cinslerine nazaran yahut araçların özelliklerine nazaran bu 15 bin liraya kadar olan ÖTV teşvikini, farklılaştırma ve farklı belirleme konusunda da Bakanlar Konseyi yetkili olacak.

Öte yandan kanuna nazaran daha evvel ÖTV teşviki 10 bin liraya kadardı.

CEZALI KÖPRÜ GEÇİŞLERİ DE AFFEDİLECEK

Kimi alanlarda değişiklik öngören kanun teklifinin 20 unsurdan oluştuğunu belirten Muş, “Teklifte, toplumda beklenti oluşturan aşikâr başlı kıymetli hususlar var. Milletimizin muhtaçlık duyduğu birtakım alanlarda düzenlemeler yapıyoruz.” diye konuştu.Teklifle “İstanbul Galata Üniversitesi” isminde yeni bir üniversite kurulacağını anlatan Muş, kanun teklifinde, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu çalışanının disiplin kararlarına ait değişiklik öngören unsurun de yer alacağını bildirdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar