Ana SayfaTeknolojiFacebook Messenger uygulaması kısmen de olsa yuvaya dönüyor

Facebook Messenger uygulaması kısmen de olsa yuvaya dönüyor

Facebook’un taşınabilir tarafta sohbet modülü ayırma kararı almasından sonra Messenger başka bir uygulama olarak hayatına devam etmişti. Bununla birlikte Facebook’un uygulamayı kısmen de olsa tekrar kendi bünyesine almayı planladığı ortaya çıktı.

Temel manada sohbet

Firma kendisine ilişkin bir geliştirme platformuna ve kaynaklara sahip olması maksadıyla Messenger modülünü 2011 yılında farklı bir uygulama haline getirmişti. Şirket hesapları, sohbet botları, yapay zekâ takviyesi, küçük oyunlar üzere pek çok yenilik ile Messenger en az Facebook kadar ilgi görüyordu.

Bununla birlikte iki sözlük bir sohbet için bile kullanıcıların başka uygulamaya geçiş yapması tenkit konusuydu. Facebook’un bu tenkitleri dikkate alarak kıymetli bir güncelleme hazırladığı ortaya çıktı.

Yeni güncellemeyle birlikte Facebook ana uygulaması içerisinde arkadaşlarınız ile yalnızca metin tabanlı sohbet etmek isterseniz özel bir sohbet modülü açılıyor. Böylelikle vakit kaybı yaşanmıyor. Bunun haricinde içerik göndermek yahut oyun oynamak için tekrar uygulamaya geçiş yapmak gerekiyor.

Temel manada Facebook uygulamasına bir sohbet işlevi kazandıran firmanın gelecekte büsbütün Messenger platformunu bünyesine katıp katmayacağı merak konusu çünkü 2020 yılında Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere ortak bir sohbet platformu oluşturmak istediği biliniyor.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar