Ana SayfaTeknolojiFacebook, İngiltere ve Fransa'da Messenger üzerinden para transferini sonlandıracak

Facebook, İngiltere ve Fransa’da Messenger üzerinden para transferini sonlandıracak

Bildiğiniz üzere Facebook, Messenger üzerinden para transferi yapılabilmesini sağlıyor. Bu özellik ülkemizde şimdi kullanılmasa da, bir müddettir kullanıma sunulduğu İngiltere ve Fransa‘da da durduruluyor. Gelen haberlere nazaran şirketin bu bahiste diğer planları var.

Facebook’un dijital para ünitesi geliyor

Facebook, Engadget’e verdiği demeçte Messenger ödemelerini 15 Haziran prestijiyle sonlandıracağını doğruladı. Yapılan açıklamada ise kullanıcılara daha yeterli bir tecrübe sunmak istedikleri belirtilirken, şirketin uzun müddettir üzerinde çalıştığı dijital para ünitesi hakkında ipuçları verildi. Facebook, Messenger üzerinden kendi dijital para ünitesinin transfer edilmesi için uğraşıyor.
Facebook’un bu dijital para ünitesi temelde WhatsApp için geliştiriliyor ve ABD dolarına bağlı bir sistemle çalışacak. Mevzuyla ilgili şimdi bir bilgi yok fakat bu sistemin, kullanıcı tecrübesini epeyce yükselteceği ve insanların birbirlerine para göndermelerinin çok kolaylaşacağı tabir ediliyor. Facebook bu yeni dijital para ünitesini ne vakit duyuracağını ise şimdi açıklamış değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar