Ana SayfaTeknolojiEpic Games, hesap güvenliğini iki etaplı doğrulama ve e-posta onayıyla arttırıyor

Epic Games, hesap güvenliğini iki etaplı doğrulama ve e-posta onayıyla arttırıyor

Kullanıcı hesaplarını korumak ismine ek güvenlik tedbirleri alan Epic Games, bugünlerin en tanınan oyunlarından Fortnite hesap sahiplerini güvenlik altına alıyor. Firma tarafından yayınlanan hesap güvenlik güncellemesine nazaran yakın vakitte metin tabanlı çok faktörlü doğrulama sistemi devreye girecek. 
Buna ek olarak, yeniden yakın gelecekte her yeni hesap açılışında e-posta doğrulaması mecburî tutulacak. Başlangıçtan beri bu güvenlik tedbirinin neden alınmadığı raporda belirtilmiyor ama bu güncellemeler muhtemelen yakın vakitte gerçekleşen botnet taarruzuyla ilgili. Bu hücumda milyonlarca e-posta hesabı açığa çıkmıştı ve bunlarla Epic hesapları açılmıştı. Firma bu hesapları silmekle uğraşırken başka yandan da oyuncuların güvenliklerini kendileri sağlamaları için de takviye veriyor. 
 
Epic son olarak ise kullanıcı şifrelerini Have I Been Pwned bilgi bankasıyla kıyasladıktan sonra müsaade veriyor. Bu sayede kullanıcıların şifreleri tekraren kullanmaları engelleniyor ve berbat niyetli şahısların internet üzerindeki sayfalardan bu şifreleri ele geçirmesi engelleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar