Ana SayfaTeknolojiDört art kamera ve Snapdragon 855'li Lenovo Z6 Pro geliyor

Dört art kamera ve Snapdragon 855’li Lenovo Z6 Pro geliyor

Son birkaç hafta içinde neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri bu yılın birinci amiral gemisi modellerini duyurdu. Çin teknoloji devi Lenovo’nun 2019’daki birinci amiral gemisi ise Z6 Pro olacak. Şirket geçtiğimiz günlerde aygıtın 23 Nisan‘da tanıtılacağını doğruladı. Resmi lansman öncesinde ise daima yeni ipucu görselleri yayınlanıyor. Bugün de akıllı telefonun kamera sistemi hakkında bilgi veren bir diğer teaser paylaşıldı.
Z6 Pro’nun gerisinde dörtlü kamera sistemi var. Sol üst köşede tek bir üçlü kamera modülü yer alırken çabucak altında dördüncü sensör bulunuyor. Z6 Pro’daki Hyper Görüntü özelliğinin bir sefer daha doğrulandığını görüyoruz. Art kamera sisteminin kalbinde ise 48 megapiksellik bir sensör mevcut. Telefondaki dörtlü kameraya LED flaş eşlik ediyor. Tüm sensörlerin yapay zeka (AI) özellikli olduğunu da belirtelim.

100 megapiksel çekim yapabilecek

Şirket, Z6 Pro’daki dörtlü art kameranın 100 megapiksel çekim yapacağını sav ediyor. Akıllı telefon gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alacak. Damla çentikli ekranla gelmesi beklenen amiral gemisinin ekran-gövde oranı ise yüzde 90. Ayrıyeten ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı ile donatılacağını da belirtelim.
Aygıtın bir öbür değerli özelliği ise 5G temasını desteklemesi olacak. En üst varyantının 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacağı söyleniyor. Lenovo Z6 Pro ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Gerisini 23 Nisan tarihinde Çin’de düzenlenecek lansman etkinliğinde daima birlikte öğreneceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar