SOSYAL MEDYA

SON YORUMLAR

  Bir erkeğin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu nasıl anlarız? Pek tabii göreceli bir kavramdır, her ne kadar ‘doğru tekdir’ dense de her kadının kişiliğine göre doğru ve yanlış erkek kavramı da farklı olabiliyor. Genelleme yaparak yola çıkarsak aşağıdaki maddeleri takip etmemiz, bizim için sağlıklı ilişkiler meydana getirecektir.

   #DOĞRU ERKEK TİPLERİ#

  *Bir kadınla nasıl konuşması gerektiğini gayet iyi bilir. Saygı ve edebinden asla ödün vermez.

  *Klişelerden uzak durur, kendine has davranışları vardır.

  *Yalan söylemek yerine, doğru söylemenin acı kavramından uzak durmaz.

  *Anlaşılabilir olmayı hedefler, kendini olduğu gibi anlatmak için uğraşır kestirip atmaz.

  *İşini veya bir kadını her zaman ailesinden sonraki plana atar, öncelik ailesidir.

  *Dili ile kalbi aynıdır.

  *Çok konuşmak, hayal kurdurtmak, geleceğe dair planlar yapmak yerine icraat gösterir.

  *Hayalleri boş şeyler üzerine kurulu değildir örneğin; işlerini büyütmek, yurtdışında iyi tahsil görmek, dünyayı gezmek gibi insanı geliştirip büyütecek şeylerin peşinde koşar. Her zaman daha iyi ve en iyisi için çaba gösterir.

  *Her şeyin kalitesini iyi bilir, az olsun öz olsun kafasında bireydir.

  *Anı yaşamak yerine, gerçekleri yaşamak taraftarıdır.

  #YANLIŞ ERKEK TİPLERİ#

  *Yanlış olduğunu düşündüğünüz erkeklere direkt yol verin gitsin. Ona; hayatta en değerliniz olan ‘zaman’ınızı harcamak kadar saçma şey olmamalı değil mi? Ki zaten bir kadın karşısındaki adamın iyi veya kötü biri olduğunu hisseder.

  *Yeni tanıştığınız bir erkek sizden hoşlandığını söylediği halde, sizi evine davet ediyorsa veya konuyu oralara getiriyorsa onu kati suretle tersleyin ve bir daha ona şans vermeyin. Sizi daha tanımadan etmeden, evine davet etmek ne cüretkarlık düşünsenize! Tamam marjinal insanlar olabiliriz ama bu kadar da uzun boylu değil yahu!

  *Bir erkek sizi tanımadan, karakterinden kişiliğinden önce bedeninizi tanımaya çalışıyorsa, sürekli ilgiye boğuyor her şeyine tamam diyorsa, o erkek kalitesizdir. Takılmanın peşindedir. UNUTMAYIN.

  *Yalan söyleyen erkekten kesinlikle uzak durun. Bir defa yalan söyleyen erkek emin olun sürekli söyler, bu alışkanlık haline gelir.

  *Enerjisi düşük, negatif, gözü açık erkeklerden uzak durun. Bu kendini bile mutlu etmeyi beceremiyor, sizi mi mutlu edecek?

  *Çok veya boş konuşan erkekten bilakis koşar adımlarla kaçın. Hayatta en zor şeylerden biri, bir erkeğin karakterini değiştirmektir unutmayın…

  *Küfürlü ve lakayt konuşan, haddini bilmeyen.

  *Size gelecek vaat eden, sizinle bir şeyleri hayal edip hiç bir şey yapmayan, dünyanın en güzel kadını olduğunuzu söyleyen (bu uzun süreli sağlam ilişkiler ve evlilikler dışında), sizden başka kimseyle yapamayacağını ve siz olmazsanız onunda hayatının biteceğini söyleyen erkekten UZAK DURUN!

  *Kısa süreli ilişkilerde; randevularında bir defadan fazla suretle geciken veya gelmeyen, sizden maddi yardım talep eden, herhangi bir aktivitenizde elinizi cebinize atmanızı bekleyen, herhangi bir manevi yardımı sonucunda sizden de iyilik veya fedakarlık bekleyen erkekten UZAK DURUN!

  Bir cevap yazın

  Next Post

  ERKEĞE NASIL DAVRANMALI?

  Erkekler kendisi istemeden, bilgisi dışında onun adına yapılan şeylerden hiç hoşlanmazlar. Örneğin; size açtığı bir konuyu ondan habersiz bahsettiği kişiye anlatmanız veya çare bulmaya çalışmanız. […]
  Open chat