Ana SayfaTeknolojiDahili tarayıcı ile Google'da oturum açmak yasaklanıyor

Dahili tarayıcı ile Google’da oturum açmak yasaklanıyor

Uygulamalar içerisindeki dâhili tarayıcılar oturum açmak ve uygulama özelliklerini kullanmak için ülküdür. Çok sayıda toplumsal medya ya da farklı uygulamada kullandığımız Gmail ile oturum açma prosedürü, Haziran’dan itibaren kullanım dışı kalacak
Kullanıcılara karşı çok kolay yöneltilebilen bu prosedürler, Google tarafından gerçek bir oturum açma mı yoksa uygulama içerisi yetkilendirme mi ayırt edilemiyor. Berbat niyetli bireyler bu usulle kullanıcıların oturum açma bilgilerini, hatta iki kademeli doğrulama kodlarını bile çarçabuk ele geçirebiliyor. Google, bu durumların önüne geçmek için Haziran’da özelliğin kullanılmasını kökünden engelleyecek.

Yakın vakitte, sayfalarda ya da uygulamalarda oturum açmak için Google hesabınızı kullanmak istediğinizde bu linkler sizi Chrome, Safari ya da Firefox’a yönlendirerek süreci tamamlatacak. Teknoloji devi, geliştiricilere tarayıcı tabanlı oturum açmaya yönelmelerini ve burada sayfa URL’sini göstermelerini tavsiye ediyor. Bu yeni güvenlik tedbiri sayesinde phishing hücumlarının azalması hatta ortadan kalkması umuluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar