Ana SayfaEkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati’yi kabul etti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yarın kapsamlı bir dayanak ve önlem paketi açıklayacak. Pakette fiyat artışlarıyla gayret başta olmak üzere üretim ve ihracat öncelikli dayanakların detayları yer alacak.

TRT Haber’in aktardığına nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni iktisat paketine ait Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’yi kabul etti.

Görüşmenin detaylarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, şunları kaydetti:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, fiyat artışlarına karşı alınacak önlemler, yastık altındaki altınların finansal sisteme entegrasyon modeli ve Kredi Garanti Fonu (KGF) dayanaklı finansman paketini yarın kamuoyuna açıklayacak. KGF takviyeli paket; yatırımların, çok özel projelerin teşvik edilmesi, ayrıyeten orta malı olarak dışarıdan alınan eserlerin içeride üretilmesi, yerlileştirilmesine yönelik olacaktır.

‘Ne enflasyon ne dövizdeki hareketlilik, bunların hepsini kırıp, yıkıp geçeriz’

Hazine ve Maliye Bakanlığımız bunun üzerinde çalışıyor, bugün de Cumhurbaşkanı’mızla yeniden görüşmeleri olacak. Bu, enflasyonla çabaya daha da odaklanan bir paketimiz olacak. Burada iş insanlarımızla, çalışanlarımızla, tüm vatandaşlarımızla ‘Türk liramıza güveniyoruz kendi eserlerimize güvendiğimiz üzere.’ dediğimiz andan itibaren, ne enflasyon ne dövizdeki hareketlilik, bunların hepsini kırıp, yıkıp geçeriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar