Ana SayfaSporBeşiktaş'tan TFF'nin kararına itiraz!

Beşiktaş’tan TFF’nin kararına itiraz!

Beşiktaş, bugün TFF tarafından açıklanan Ekip Harcama Limitleri sonrası federasyona davette bulunarak, hesaplanan faiz oranı hakkında, “Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili konseylerini misyona davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Siyah-beyazlı kulüp, resmi internet sitesinden TFF’ye davette bulundu. Bugün açıklanan Kadro Harcama Limitleri’ne uyduklarını belirten Beşiktaş Kulübü tarafından şu açıklama yapıldı:

“31.12.2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yayınlanmış olan 2019/2020 dönemi Grup Harcama limitleri dikkate alındığında, kulübümüzün Lisans Talimatı kararları ile birebir uyumlu olduğu görülmektedir.

31.12.2019 tarihinde açıklanan Grup Harcama Limitine ait finansman masrafları, yeni ve ülkemizin ekonomik gerçeklerini hiç yansıtmayan 31.5 % faiz oranı ile hesaplanmış olup, Grup Harcama Limitimizin olması gerekenden çok daha düşük düzeyde belirlenmesine sebebiyet vermiş ve grup planlaması çalışmalarımızı değerli derecede sekteye uğratmıştır.

Türkiyemizin tüm heyetleri canla başla faizleri aşağı çekmeye uğraşırken ve bu uğraşların sonucunda gerçek faizler bu derece gerilemişken, öncelikle hesaplamalarda 31.5 % faiz oranı kullanılmasının tüm ülke kurumlarına izah edilmesi gerekmektedir. Çabukla ve anlık reaksiyonlardan hareketle alınan bu yanlış kararın kabulü mümkün değildir.

TFF ve ilgili heyetleri haksız rekabete neden olacak uygulamalarda bulunamazlar. Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili şuralarını misyona davet ediyoruz.”

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar