Ana SayfaOtomobilAraç kamerası almak isteyenler dikkat! İşte fiyatları ve özellikleri

Araç kamerası almak isteyenler dikkat! İşte fiyatları ve özellikleri

Sigorta ve güvenlik vazifelileri için teğe bir ispat niteliği taşıyan bu kameralar kaza sonrası muhtemel mahpus cezalarını bertaraf edebildiği üzere sigorta primlerini düşürüyor ve hırsızlıkları ortaya çıkarıyor.

TUTANAKTA TESİRLİ

Evvelce, araçların kazalarda aldığı duruma nazaran tutanaklar tutulduğu için aslında hiç bir hatası olmayan şahıslar bir anda mağdur duruma düşebiliyordu.

Artık geliştirilen bu kameralar sayesinde olaylar tüm imgeleriyle ispat edilebiliyor. Tutanaklar da ona nazaran şekilleniyor. Hatta internet sayesinde olay anında sigorta şirketlerine de intikal ettirilip süreç hızlandırılabiliyor.

300 LİRADAN BAŞLIYOR 

Önlü gerili olarak hem yolu hem de aracın içindeki tüm detayları çeken bu kameralar, özel telefon uygulamaları üzerinden sesli olarak da denetim edilebiliyor.

Micro SD kart sayesinde 256 GB’a kadar kayıt yapabilen ve dahili navigasyon (GPS) sistemleri olan kameraların fiyatları ise 300 liradan başlıyor 1500 liraya kadar çıkıyor. Lakin çok işlevli olmasa da araç içini ve yolu gösteren klasik kameraları 200 TL’ye de bulmak mümkün.

TEK ŞARJDA 5 SAAT

Bu aygıtların hem araç içi şarj hem de USB girişleri bulunuyor. Araç hareket ettiği andan itibaren çalışmaya başlayan aygıtlar, şarjı tam doluyken kesintisiz kullanımda ortalama 5 saat gidebiliyor. Pekala kamera alırken nelere dikkat etmeli ve nasıl kameralar tercih edilmeli? Sizler için araştırdık…

ŞUNLARA DİKKAT! 

ÇÖZÜNÜRLÜK

Görüntü ve fotoğraf çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa plaka, yol işareti üzere ayrıntıları yakalamak da o kadar mümkün olur. Yani Ultra HD ya da 2-4K çözünürlük değerli.

GÖRÜŞ AÇISI

Bugün piyasadaki bütün kameralar standart olarak en az 120 derece görüş açısına sahip. Lakin bir ölçü fiyat farkı vererek 180-360 derece aygıt almakta yarar var.

KAYIT KAPASİTESİ

Kameranın sahip olduğu saklama alanı yani hafıza kartının kapasitesi, uzun bir seyahat mühletince kayıtlı imajları silmek zorunda kalmadan kayda devam edebilecek büyüklükte olmalıdır. En âlâ kapasite 64-128-256 GB. Kapasiteye nazaran hafıza kartını sistemli olarak boşaltmak gerekir.

İNTERNET

İnternete bağlanan kameraları tercih edin. Bu durum dünya ile irtibatı hiç bir vakit kesmez. Sürüşünüzü gerektiğinde canlı olarak bile yayınlayabilirsiniz.

GARANTİ

Satış sonrası servis hizmetini en uygun sağlayan markalardan şaşmayın. Aygıt almadan en az 5 yeri gezin. Birebir marka aygıt farklı yerlerde önemli fiyat farklılıklarıyla satılabiliyor.

İşte özelliklerine nazaran piyasadaki eserlerin karşılaştırması…

Murat Gülderen / Posta

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar