Ana SayfaTeknolojiApple Watch tekrar hayat kurtarmasıyla gündemde

Apple Watch tekrar hayat kurtarmasıyla gündemde

Apple Watch diğer akıllı saatlere kıyasla sıhhat özelliklerine çok daha fazla ehemmiyet veriyor. Bunun sonuçlarını daha öncesinde hayat kurtarma hadiseleriyle gördük. Tekrar gibisi bir hayat kurtarma olayı Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Bedeni şoka girmeden evvel uyardı

Tüm ayrıntıları Reddit’de paylaşan Apple Watch kullanıcısı saatinin sistemsiz kalp atışıyla ilgili ihtarda bulunduğunu belirtiyor. Bu ihtar bildirimlerini gördükten sonra anında acil servisi aramış. Acil servis meskene vardığında bedeni şokta olmasına karşın evvelce haber vermesi sayesinde anında müdahale yapılabildiğini söylüyor. Kullanıcının açıklamasının bir kısmı şu biçimde:

“Yatağımda uzanıp televizyon izliyordum. Apansız Apple Watch bana sistemsiz kalp atışımla ilgili bildirimler yollamaya başladı. Acil servisi aradım. Vardıklarında bedenim şoktaydı. Bildirimler gelene kadar kendimi uygun hissediyordum. Sıhhat vazifelileri taşikardi meselem olduğunu söylediler. Aşikâr bir mühlet sonra bayıldım ve hastane yatağında gözümü geri açtım.”

Hastanede hekimler tarafından yapılan EKG testlerinde de kimi anormalliklere rastlanması Apple Watch’ın gönderdiği bildirimlerin hakikat olduğunu deliller nitelikte. Ayrıyeten Apple Watch’ın taşikardi problemini tespit edebildiği daha evvelce de biliniyordu. Hülasa Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtarmış oldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar