Ana SayfaTeknolojiApple, uygulama içi aboneliklere kazara kaydolmayı, onay kutusu ile önleyecek

Apple, uygulama içi aboneliklere kazara kaydolmayı, onay kutusu ile önleyecek

Gelen haberlere nazaran Apple, iOS aygıt sahiplerinin uygulama içi aboneliklere ezkaza kaydolmalarının önüne geçecek bir güncelleme yaptı. Ortaya çıkan bir ekran manzarasına nazaran, şirket artık bu tıp satın alımlar için bir onay kutusu gösterecek.

Uygulama geliştiriciler bu açıktan faydalanıyordu

Bu değişiklik birinci olarak Twitter kullanıcısı David Barnard tarafından farkedildi. Uygulama içi kazara alınan abonelikler, Touch ID‘li iPhone’larda her vakit sorun olmuştur. Bu çeşit aboneliklere kaydolmak Touch ID ile kolaydır, lakin kimi uygulamalar bu kolaylıktan faydalanmaya çalışmaları da kullanıcılar açısından riskli bir durumun oluşmasına neden oluyor.

Kullanıcılar bir aboneliğe kaydolmak isteyip istemediklerini soran bir açılır pencere gördüklerinde, uygulamadan çıkmak için ana ekrana dönme tuşuna basıyorlar ve bu ortada uygulama kullanıcının Touch ID kimliğini onaylarak satın almayı gerçekleştirmiş oluyor. Apple bundan bu türlü bu çeşit yanlışlıkların ve dolandırıcılıkların olmaması için, satın alma süreçlerinden evvel bir onay kutusu gösterecek. Şayet nitekim abone olmak istiyorsanız da buradan onaylamanız gerekecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar