Ana SayfaTeknolojiApple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve otomobil anahtarlarını birbirinden uzak...

Apple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve otomobil anahtarlarını birbirinden uzak tutmalı

Apple Pencil dayanak dökümanını yenileyen Apple, kullanıcıların yaşadığı çılgın bir soruna yönelik içerik eklemesi yaptı. Güncellenen dökümana nazaran şayet ikinci jenerasyon Apple Pencil’ı iPad Pro üzerinde şarj ediyorsanız, aracınızı anahtarlığınızı kullanarak açmakta sorun yaşayabilirsiniz.
Bir parazitin, teşebbüsün fecî ve tahminen de komik örneği olan bu durum, Apple Pencil 2. jenerasyon yalnızca şarj edilirken ortaya çıkıyor. Anahtarlıklar ise araca yaklaştığınızda kilidi otomatik olarak açan cinsten aygıtlar olduğunda bu parazitten etkileniyor. Sanıyoruz ki çok az sayıda kullanıcının başına gelen bu durum, her biçimde dayanak dökümanında belirtilmeye değiyor.
En muhtemel senaryo ise şöyle: üzerinde Apple Pencil şarj olan tabletiniz bir elinizde, otomobil anahtarlığınız öbür elinizde araca yöneliyorsunuz ve kapılar açılmıyor. Bir oburu ise birebir iPad Pro suramı çantanızda ve yeniden Pencil şarj oluyor. Arabayı açmaya çalışıyorsunuz, ancak hayatta her şey bu kadar kolay değil. Sorunu çözmek için yapılması gerekenler neyse ki çok güç değil. Öncelikle Pencil şarj olmuyor, yalnızca manyetik formda tablete takılı duruyorsa rastgele bir sorun çıkarmıyor. Şarj durumu varsa da aygıtı anahtarlıktan uzaklaştırmak yahut süreksiz olarak kalemi tabletten ayırmak yeniden durumu çözüyor. 
Bu türlü bir durum sanıyoruz ki çok insanın başına gelmez lakin varlıklı olmanın da belli problemleri bu türlü bazen ortaya çıkabiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar