Ana SayfaTeknolojiApple, Mac için iTunes uygulamasını parçalıyor

Apple, Mac için iTunes uygulamasını parçalıyor

macOS 10.15 ile birlikte Apple, Mac için Music ve Podcasts başta çok sayıda iOS tabanlı uygulamayı kullanıma sunabilir. Bilginin kaynağı ise geliştirici Steve Troughton-Smith.

Bu akşam atılan tweet dizisi ile bulduğu ispatlara dayanan ve Apple’ın UIKit tabanlı Music, Podcasts ve Books isimli üç macOS uygulaması üzerinde çalıştığını açıklayan geliştirici, bunların hepsinin TV uygulamasının içinde yer alacağını da belirtti.

Bu hizmetlerin her biri için başka uygulamalar olacağından yola çıkarak Apple’ın iTunes uygulamasını parçalayıp yerine Podcasts, Movies, TV Shows üzere uygulamaları koyacağını anlayabiliyoruz. Şuan firmanın halihazırda sahip olduğu Books uygulaması ise yeni versiyonunda sesli kitapları da içerecek halde güncellenebilir.
macOS Mojave versiyonuyla çapraz platform uygulamaların temelini atan Apple, iOS ve Mac uygulama ekosistemlerini birleştirmeyi hedefliyor. Mojave tanıtımı sırasında Apple, iOS işletim sisteminde yer alan Borsa, Mesken, News ve Sesli Notlar üzere uygulamaları Mac kullanıcılarının hizmetine sunmuştu.
Troughton-Smith geçmişte Apple’ın planları hakkında yanlışsız paylaşımlarda bulunmuştu. Bu sebeple kendisinin yazılımlardan çıkardığı bu bilgi kesimlerine güvenmek pek de yanlış bir hareket olmaz.
Apple’ın 3 Haziran’da düzenleyeceği WWDC 2019 bünyesinde yeni macOS 10.15 ve iOS 13’ün tanıtılması bekleniyor. Bu konferansta iTunes’un bahtı hakkında da daha fazla bilgi edinebileceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar