Ana SayfaTeknolojiAmazon Music'in reklamlı versiyonu, Alexa kullanıcılarına fiyatsız olarak sunuldu

Amazon Music’in reklamlı versiyonu, Alexa kullanıcılarına fiyatsız olarak sunuldu

Spotify’ın hâlâ müzik yayın sanayisine hakim olmasının bir nedeni de, kullanıcılarına reklam dayanaklı bir fiyatsız kullanım sunmasıdır. Bu durum kullanıcıların vakit zaman reklam görmelerine rağmen, müzik ve müzikleri fiyatsız olarak dinlemeleri manasına geliyor. Geçtiğimiz hafta sizlere duyurduğumuz üzere Amazon da bu türlü bir proje üzerinde çalışıyordu ve kullanıma sundu.

Birtakım kısıtlamalar mevcut

Evvelden Amazon Music platformunda müzik dinleyebilmenin tek yolu Amazon Prime üyeliğine yahut Amazon Music sınırsız aboneliğine sahip olmaktı. Lakin artık ikisi de gerekli değil. Kullanıcılar sisteme direk kaydolup, müzik dinlemeye başlayabilirler. Lakin şimdilik yalnızca Amazon Alexa kullanıcıları için geçerli.

Natürel ki Amazon Music’in bu fiyatsız versiyonu da tıpkı Spotify’da olduğu üzere kimi kısıtlamalar getiriyor. Şirketin açıklamalarına nazaran fiyatsız sürüm, sırf en uygun çalma listelerini ve istasyonları destekleyecek. Yani şayet bunlar dışında bir müzik yahut albüm dinlemek isterseniz bunun için para ödemeniz gerekecek. Fiyatsız versiyonun tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belirli değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar