Ana SayfaTeknoloji2000$ kıymetindeki Galaxy Fold modellerinde ekran sorunu başladı

2000$ kıymetindeki Galaxy Fold modellerinde ekran sorunu başladı

Samsung’un birinci katlanabilir ekranlı akıllı telefon olma özelliği taşıyan Galaxy Fold haftaya piyasaya çıkıyor ve konseptin geleceği ismine büyük ehemmiyet taşıyor. Ne var ki birinci test örnekleri tedirginlik oluşturdu.

Başlangıç makus oldu

Samsung ülkemiz de dahil pek çok teknoloji sitesine inceleme hedefiyle test eserleri göndermiş durumda. Editörler birinci izlenimleri yayınlamaya başladı fakat kimileri o kadar şanslı değildi çünkü ekran kırılması ile karşı karşıya kaldılar.

Şu ana kadar 4 farklı sitenin editörleri ekranın kırıldığını açıkladı. The Verge sitesinden Dieter Bohn telefonu standart bir biçimde kullanırken bir anda ekranın kırıldığını belirtiyor. Öncesinde ise ekranda muhtemelen tozdan kaynaklı bir kabarıklık görmüş. Kırılmanın bundan kaynaklı olabileceği kestirim ediliyor.

CNBC editörü Steve Kovach, Bloomberg editörü Mark Gunman ve YouTuber Marques Brownlee ise kutudan çıkan ekran koruyucuyu kaldırdıkları için kırılma yaşandığını düşünüyor. Bu koruyucunun kaldırılmaması gerekiyormuş fakat Samsung bunu sonradan iletmiş.

 

Şu an için iki farklı problemden kaynaklı ekran kırılıyor üzere görünüyor. Bunlar haricinde Galaxy Fold ekran sorunu yaşayanlar şimdilik yok üzere. Kasvet yalnızca test eserlerine mi mahsus yoksa satışa çıkacak birinci parti içerisinde de var mı bilinmiyor.

1980$ fiyat etiketi ile sonlu sayıda satışa çıkacak Galaxy Fold için daha birinci adımda başlayan problemler umarız kalıcı değildir. Yaşanacak bir satış hüsranı sonrasında Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon çalışmaları da aksayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Popüler Yazılar

Son yapılan Yorumlar